Strona 1 z 1

Ciekawostki

PostWysłany: 15 Lis 2011, 19:23
przez Kloze
Raz na czas zdarza się jakiś przekwit, rzecz ogólnie niesłychana, coś co ciężko ubrać w jeden temat, dlatego zakładam ten dla wszystkich rzeczy mniej zwyczajnych.

Swego czasu (jeszcze przy poprzednim rozkładzie jazdy) na stronie Intercity była dostępna wyszukiwarka ichniejszych połączeń. Działała różnie, ciężko było za jej pomocą zaplanować podróż, jednak udostępniała informacje, których nie było ani na Sitkolu ani na internetowym rozkładzie jazdy pociągów. Jedną z tych informacji było zestawienie wagonów. Można było podpatrzeć skład każdego pociągu uruchamianego przez przewoźnika. W związku z problemami taborowymi i często zmieniającym się rozkładem w związku z modernizacjami, przy aktualnym rozkładzie IC zrezygnowało z tej opcji - po prostu przestała być ona dostępna. Ale nie do końca! Na stronie zamiast wyszukiwarki połączeń, wprawdzie znalazł się odnośnik do Sitkola, jednak zestawienia składów są wciąż dostępne! Przykład. Niestety, żeby dotrzeć do tych informacji, trzeba się trochę napracować: po pierwsze zestawienia są dostępne tylko na niemieckiej wersji strony, a po drugie nie sposób do nich dotrzeć wędrując nawet po stronie IC - trzeba sprytnie wygooglować sobie pociąg (do zapytania warto dodać site:intercity.pl). Z potwierdzonych źródeł wiem, że w przypadku tu zaprezentowanego przykładu, zestawienie zgadza się ze stanem faktycznym. Szkoda tylko, że IC nie udostępnia w ten sposób też informacji o przemianowanych jedynkach na dwójki... ;)

Ciekawostkę wytrybił qpsztal.

Re: Ciekawostki

PostWysłany: 20 Lis 2011, 21:17
przez Pt@ku
Jeśli chodzi o ten przykład to zestawienia są podana prawidłowo ale na poprzedni rok czyli 2010.
Choćby na tym przykładzie 53202/3 jest dzielony w Katowicach i brakuje części do Płaszowa 34203.
Ale ogólnie racja to była dobre z tym zestawieniem wagonów. Można było dobrze się ustawić na peronie a ludziska biegali.

Re: Ciekawostki

PostWysłany: 26 Sty 2012, 18:21
przez Kloze
Zwróćcie, proszę, uwagę na nazwę pliku z mapą (swoją drogą cieszę, że to już nie jest schemat) połączeń do aktualnego SRJP, który jest udostępniony na podstronie z zestawieniem tabel do cegły: MAPA- 20111-12 Polska Roz_jazdy.pdf. Wiadome, że chodzi o rozkład jazdy, niemniej spodobała mi się ta sympatyczna dwuznaczność ;)