pkp-jazda
 
NEWS   wróć Wróć

14.09.2014 [Cluzo]

Po obu stronach Odry... patriotycznieNa Szlak Literackiej PKP-Jazdy wyruszył kolejny, tym razem międzynarodowy pociąg o numerze 4.

"Po obu stronach Odry... patriotycznie"
Pod takim, nie budzącym wątpliwości do zawartości treściowej, tytułem, pojawia się nowa antologia wspołczesnej poezji polskiej. Wyraźnie określona tematyka jest probą syntezy odmiennego postrzegania relacji sąsiadujących ze sobą narodow. Przeszłość zachowuje w pamięci bolesne doświadczenia, ale nadeszły czasy całkowitej, można rzec, humanitarnej, zmiany świadomości narodowej Polakow i Niemcow(...)
Czytaj więcej >
4.04.2014 [Cluzo]

Powitanie Wiosny PKP-Jazda 2014 - dziś oficjalnie otwieramy nowy sezon rytualnym Powitaniem Wiosny.
Przed nami około 1900 km.
Trasa: Kielce - Kraków - Praga - Turnov - Liberec - Zittau - Dresden bhf - Dresden Mitte - Dresden Neustad - Bad Schandau - Děčín hl.n. - Praga - Český Těšín - Opava východ - Głuchołazy - Nowy Świętów - K-Koźle - Kielce
Śladź nas na facebooku31.12.2013 [Michał]

Z dniem dzisiejszym oddaje w wasze ręce efekt mojej 5,5 letniej pracy, pełną wersję Ziemi Świętokrzyskiej , mapy do symulatora Trainz. Ponad 200 kilometrów zelektryfikowanych szlaków, dodatkowo 50 km szerokotorowej linii LHS. W paczce znajduje się sesja zawierająca skonfigurowane semafory, SRJ oraz WOS. Zachęcam do pobrania i życzę miłej zabawy na wirtualnych Świętokrzyskich szlakach kolejowych!.

Ziemia Świętokrzyska

23.11.2013 [Cluzo]

Całkiem niedawno wróciliśmy z Akcji Znicz 2013 , a Karol już zabiera nas w kolejną jesienną jazdę - tym razem jest to podróż w czasie. Zapraszamy na wspomnienia z Akcji Znicz 2009 - pierwszej
PKP-Jazdy w której uczestniczył nasz KOwiec.


15.11.2013 [Cluzo]

Patryczek_SA136 z Zachodniopomorskiego Okręgu PKP-Jazdy przedstawia fotogalerię z Akcji Znicz 2013 z odcinka trasy,
w którym brał udział: Szczecin Gł. - Piła Gł. - Szczecin Dąbie
- Międzyzdroje - Szczecin Gł.

15.11.2013 [Cluzo]

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza po raz siódmy na imprezę sylwestrową w Specjalnym Pociągu. W tej EDycji, Nowy Rok planujemy powitać w Zakopanem!
Więcej info na smk.rail.pl


2.11.2013 [Cluzo]

Akcja Znicz8-10 listopada 2013 r.
Akcja "Znicz"

Trasa: Lublin - Katowice
- Tychy - Laskowice Pomorskie - Czarlin - Tczew - Czersk
- Bydgoszcz - Piła - Szczecin
- Międzyzdroje - Warszawa
- Milanówek - Pruszków
- Otwock - Warszawa - Lublin

Głównym celem tej jazdy jest oczywiście zapalenie symbolicznego światła Wojtasowi w Czarlinie.
A w niedzielę odwiedzamy Stację Falenica oraz Niewidzialną Wystawę. Więcej info na forum


16.10.2013 [Cluzo]

Było, nie było, ojcami (:dyrektorami:) PKP-Jazdy są osoby niewpełnisprawne - wzrokowo, bo wzrokowo, ale za to wzrokowo. Nadejszla wiekopomna chwila, w której inni niepełnosprawni podnieśli wyżej poprzeczkę i wkręcili sobie 4-dniową podróż polskimi pociągami na wózkach! PKP-Jazda życzy Wam samych zielonych!!!
16-19 października 2013 r. - Tour de Pologne

Tour d'Pologne

Zobacz plan podróży

27.08.2013 [Cluzo]

Ukazała się właśnie pierwsza, obszerna antologia firmowana przez Literacką PKP-Jazdę, oraz wydawnictwo Komograf. Letni expres poetów to zbiór 70 Autorów, którzy poprzez poezję, prozę oraz fotografię w pełni oddają to - czym jest dzisiaj kolej. Wśród bardzo wielu stron znajdziemy filozofię podróży, spojrzenie na erę parowozów. Książka wydana w formacie B5 jest przede wszystkim subtelnym zapisem lata, oraz tego, co może się wydarzyć w pociągu do drugiego człowieka. Wśród wierszy nie brakuje optymizmu, refleksji, czy spojrzenia na traumatyczne wypadki z żelaznych szlaków. Poezja połączona z fotografią, daje rzetelny obraz nie tylko polskiej Kolei, bowiem, swoje utwory nadesłali również goście z zagranicy.

Czytaj więcej

30.06.2013 [Cluzo]

Na pokład PKP-Jazdy Wojtas wsiadł po raz pierwszy podczas
"Akcji Znicz 2010" i szybko znalazł swoje miejsce w PeKiPie. Przez półtora roku aktywnie brał udział w 7-miu podróżach i przejechał
z PKP-Jazdą łącznie 8204 km.
Kto mógłby przypuszczać, że dwa lata po pierwszym spotkaniu
"Akcji Znicz 2012" będziemy dedykować Wojtkowi...


11.06.2013 [Cluzo]

České ŠlajankýW tym roku kolektywnie postanowiliśmy, by wakacyjne "Szlajanki", podzielić na dwie weekendowe PKP-Jazdy. Powoli uzgadniamy termin i cel sierpniowej podróży, a dziś już zapraszamy na lipcową wyprawę do Czech:

České Šlajanký, 5-7 lipca 2013 r.
Ptaku z Michałem już pracują nad planem podróży. Na dzień dzisiejszy wiemy, że na celowniku jest Praga. Wszystkie bieżące informacje znajdziecie na forum

26.05.2013 [Karol]

Interaktywną Mapę Polskiej Sieci KolejowejPrzedstawiam Interaktywną Mapę Polskiej Sieci Kolejowej (wersja 0.9.1), którą wykonałem w środowisku GIS (Geographic Information System), na podstawie danych wektorowych Open Street Map oraz podkładów Open Layers. Więcej

15.04.2013 [Cluzo]

Reporterzy KOLEJwizji dotarli do materiałów operacyjnych siatki kolejowej agentury działającej na terenie Berlina:


14.04.2013 [Cluzo]

Karol, Cluzo i Ptaku opublikowali na naszym forum swoje foto-relacje
z "Powitania Wiosny" w Berlinie:

Fotorelacja Karola Fotorelacja Cloze Fotorelacja Ptaka

11.04.2013 [Cluzo]

ObydwajNa szlaku literackiej pkp-jazdy pojawił się pierwszy pociąg - 'maszynistą' jest Arkadiusz Kiński, autor tomiku "Obydwaj".

"Debiut poetycki Arkadiusza Kińskiego jest lekturą, wobec której nie można przejść obojętnie. W tomie tym główną, intrygującą rolą podmiotu lirycznego obdarzonych zostało dwóch dorosłych mężczyzn. Jeden z nich jest zagubionym poetą a drugi dojrzałym filozofem. Różni ich wszystko: światopogląd, estetyka wyrazu oraz kobieta."
Czytaj więcej

Literacka PKP-Jazda Kuźnia Literacka Komograf

27.03.2013 [Cluzo]

Zapraszamy na inaugurację KOLEJnego sezonu PKP-Jazda 2013!

Powitanie Wiosny 20135-7 kwietnia 2013 r. "Powitanie Wiosny"
Tym razem wybieramy się do Niemiec, wykorzystując ofertę Brandenburg-Berlin-Ticket - bilet ten kosztuje 30 Euro i może na nim podróżować do 5 osób. Sobotnim rankiem wyruszamy z Kostrzyna do Berlina, gdzie zobaczymy między innymi Oberbaumbrücke, Bramę Brandenburską, budynek Reichstagu, a naszym głównym celem jest kolejowa ekspozycja w Muzeum Techniki. Wieczorem bierzemy powrotny kurs na Szczecin. Szczegółowy rozkład jazdy oraz wszelkie informacje znajdziecie na naszym forum .

30.11.2012 [Cluzo]

Zmiana Rozkładu JazdyW weekend 8-9 grudnia 2012 r. czeka nas zmiana Rozkładu Jazdy Pociągów.
Od roku tradycyjnie jest to czas ostatniej PKP-Jazdy w sezonie. Najpierw pojedziemy tam, gdzie wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu zlikwidowane zostaną połączenia kolejowe. Wejście w życie nowego rozkładu uczcimy zaś rozdziewiczeniem nowych połączeń i przejazdem reaktywowanymi liniami.
Zapraszamy na ostatnią w tym roku PKP-Jazdę: "Zmiana Rozkładu Jazdy" .
Trasę przejazdu, rozkład i wszystko co ważne znajdziecie na forum .

29.11.2012 [Cluzo]

Pociągiem w Nowy Rok 2013

Więcej info na stronie SMK Kraków: smk.rail.pl

22.11.2012 [Cluzo]

Chcesz poznać prace kolejarzy! Zobaczyć pracę dyżurnego ruchu, zapowiedzieć pociąg albo sprawdzić jak wygląda lokomotywa od spodu przyjdź zobacz. Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza w dniu 25 listopada w godzinach 10 do 16 na Dzień Kolejarza na Dworcu Głównym w Krakowie. W trakcie imprezy na zwiedzających czekać będzie wystawa taboru przy peronie pierwszym, nastawnia dysponująca, lokomotywownia, megafon, centrum monitoringu oraz konkursy wiedzy o tematyce kolejowej.
Szczegóły smk.rail.pl/wp-content/uploads/2011/08/Plakat.pdf

3.11.2012 [Cluzo]

W ostatnich latach modne stało się niestety likwidowanie lokomotywowni - sytuacja zmusiła także nas do zamknięcia naszej Szopy , jako że nie było czasu, a może i chęci na jej ktualizowanie. W zamian za to otwieramy coś, co jest na czasie - facebook'owy profil PKP-Jazdy . W końcu możecie kliknąć:

20.03.2012 [Cluzo]

Akcja Znicz 2012Śmierć Wojtasa wstrzymała ruch na szlakach PKP-Jazdy na kilka miesięcy. Pora jednak wracać do rozkładowych kursów - w dniach 9-11 listopada 2012 wybieramy się na "Akcję Znicz 2012" . Kto by pomyślał, że tak szybko zapalimy znicz komuś z naszej PeKiPy...

Wrażliwy z Malborka"Wrażliwy z Malborka" to nasze wspomnienie o Wojtku skreślone piórem Piotrka Goszczyckiego, który właśnie pracuje nad cyklem kilkudziesięciu reportaży pod tytułem "Rzeczy odnalezione". Publikacji zbioru historii "o Polakach, którzy mieli po KOLEI..." należy spodziewać się w 2013 roku.

31.06.2012 [Karol]

         
  Ze smutkiem żegnamy
 
Wojtka Wolaka
 
naszego  kolegę - miłośnika kolei,
który w dniu 30 czerwca 2012 roku
zmarł tragicznie w wieku 21 lat,
na torach przystanku osobowego Czarlin.
 
         
  Przez ostatnie lata przebyliśmy razem setki kilometrów. Wspólnym podróżom towarzyszyły niezapomniane chwile. Któż z nas mógł przypuszczać, że nie spotkamy się już nigdy na kolejowym szlaku? Dla naszej Ekipy to ogromna strata. Wojtek był świetnym kompanem. Nie będzie już na nas czekał na peronie stacji Malbork. Wsiadł do ostatniego pociągu i zamknął na wieczność drzwi przedziału swojego życia. Mamy nadzieję, że bez opóźnień i przesiadek dojedzie nim do stacji Niebo.
Samych zielonych Wojtas!

Rodzinie i przyjaciołom Wojtka pragniemy złożyć najszczersze kondolencje.

 
     
Ekipa PKP-Jazdy
 
   
Wojtkowi dedykujemy słowa piosenki
zespołu Czerwony Tulipan:
 
 
"Pociągiem do nieba"

Na wezwanie pociągiem pojadę do nieba,
kiedy ktoś w niebie zdecyduje, że tak trzeba.
Choć w podróż wybiorę się długą,
bagaż zostawię na ziemi,
w niebie wysoko walizek nie trzeba.

Kiedy biały pociąg do celu dojedzie,
a bramy nieba zamkną się za mną,
wagoniki utkane ze skrzydeł aniołów
powrócą z powrotem na ziemię.

Pomyślę: jak to dobrze, że jestem już w niebie,
jeśli w niebie wolno myśleć o podróży na ziemię.
 
         

6.04.2012 [Karol]

31 marca 2012 r., reprezentanci PKP-Jazdy: Karol i Łukasz, brali udział w specjalnym przejeździe szynobusem SA134-016, po szlakach kolejowych Lubelszczyzny. Impreza została zorganizowana przez Ziemowita Czerskiego - miłośnika kolei z Kołobrzegu. Główną atrakcję stanowił przejazd trzema odcinkami, niedostępnymi na co dzień w ruchu pasażerskim: bocznicą z Jaszczowa do kopalni LW "Bogdanka", linią nr 81: Chełm - Włodawa, oraz linią nr 67: Świdnik - Lublin Tatary - Lublin. Na naszym forum: fotorelacja z imprezy

20.03.2012 [Cluzo]

W roli scenarzysty i montażysty zadebiutował agentEU07, który zmontował relację z zeszłorocznej PKP-Jazdy interWINTER 2011

Zobaczcie też jak wyglądało Powietanie Wiosny 2011 i wbijajcie na tegoroczną edycję, która już tuż, tuż, bo 30.03-1.04.2012 r.

1 marca 2012   [Cluzo]

FotogaleriePrzedstawiamy zaległe fotogalerie z dwóch zeszlorocznych wyjazdów - Akcji Znicz i Zmiany Rozkładu Jazdy
Akcja Znicz 2011  Zmiana RJ

Powitanie Wiosny 201230.03-1.04.2012
Zapraszamy na najbliższą PKP-Jazdę z cyklu Powitanie Wiosny

Tym razem odwiedzimy: Kraków, Krotoszyn, Wrocław, Węgliniec, Jelenią Górę, Żary, Legnicę, Jaworzynę Śl., Wrocław, Laskowice Pomorskie, Grudziądz, Toruń, Warszawę i powrót do domów.
Plan podróży i reszta info na forum

28-29 stycznia 2012   [Cluzo]

Otwieramy nowy sezon PKP-Jazda 2012 zimową wyprawą p.t.:
Zmiana RJ
Wszystkie informacje znajdziesz na naszym forum

Zmiana RJ W ramach Dalekobieżnej serii wydawniczej grupy poetyckiej WARS pojawiła się oczekiwana przez czytelników nowa książka Piotra Goszczyckiego zatytułowana "Doba na Mazowszu".
Więcej

Waszej uwadze polecamy także najnowszy odcinek serwisu kolejWIZJA, w którym gościnnie wystąpiła słowicza reprezentacja naszej PeKiPy.
16.1.2012 -- GAPOWICZE. PKP JAZDA. JAPOŃSKA TELENOWELA cz. V

18.12.2011 18:18   [Kloze]

Z myślą o wszystkich uczestnikach i sympatykach Ptaku ogłasza konkurs wiedzy o PKP-Jeździe dotyczący dotychczas wygenerowanego przez nas ruchu na wybranych odcinkach. Zasady są bardzo proste, a nagroda kusząca. Nie przedłużając, odsyłam Was po więcej szczegółów:

Strona konkursowa Wątek na forum

Zabawa trwa do końca 2011 roku.

26.11.2011 13:50   [Cluzo]

Michał wpadł na odjechany pomysł, by wyruszyć na kolejowe kółeczko po Polsce w weekend zmiany rozkładu jazdy. Aura zimowa, więc ogólnie nieciekawie, bo dzień krótki i mroźno, ale atrakcji z pewnością nie zabraknie gdyż główną ideą tego wyjazdu jest pożegnanie starych połączeń, które znikną wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu, oraz rozdziewiczenie nowych pociągów.

9-11 grudnia 2011 - Zmiana Rozkładu Jazdy
Zmiana RJ

24.10.2011 20:00   [Cluzo]

Akcja Znicz 2011W dniach 10-13 listopada 2011
zapraszamy na "Akcję Znicz"
Ponieważ sytuacja z rozkładem jazdy pociągów jest dość dynamiczna (częste zmiany i poprawki), aktualne informacje o trasie najbliższej PKP-Jazdy znajdziecie na forum
FotogaleriegaleriaTymczasem, na rozgrzewkę przed jesienną podróżą proponujemy gorącą fotorelację z tygodniowej PKP-Jazdy, która miała miejsce w tegoroczne wakacje.

"POLSKIE SZLAjanKI" w obiektywie


13.10.2011 22:00   [Karol]

POLSKIE SZLAjanKI 9. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 11-14 października 2011
"To największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie." (źródło: www.trakotargi.pl) 

Na naszym forum:
moja fotorelacja z TRAKO 2011i

4.09.2011 19:30   [Cluzo]

POLSKIE SZLAjanKIFotogalerieZapraszamy do podziwiania fotek z wypadu do Czarncy, gdzie w pobliżu CMKi zrobiliśmy kolejowego grilla.

Ptaku uaktualnił"statystyki20.08.2011 21:45   [Cluzo]

Forum zmartwychwstało Po dość długiej przerwie technicznej nasze forum rusza pełną parą. Kloze odzyskał wszystkie stare posty - chwała mu za to! Jedyne co trzeba teraz zrobić to zarejestrować się na nowo - do czego serdecznie zachęcam.

19.07.2011 23:00   [Cluzo]

Jest już dostępny schematyczn plan podróży najbliższej PKP-Jazdy "POLSKIE SZLAjanKI"

11.07.2011 18:00   [Cluzo]

FotogalerieMożna już oglądać fotki z dwóch ostatnich PKP-Jazd:
"Powitanie Wiosny 2011" i " EN57 po GOPie"

POLSKIE SZLAjanKIA jeśli od oglądania zdjęć wolisz patrzeć przez okno prawdziwego pociągu zapraszamy Cię na tygodniową PKP-Jazdę, która już w krótce, bo w dniach 22-29 lipca.
"POLSKIE SZLAjanKI"


Ponieważ jakiś czas temu nasze forum padło i powstać się mu do tej pory nie udalodo, zorganizowano komunikację zastępczą w postaci forum tymczasowego

10.06.2011 12:55   [Cluzo]

SKR - czyli pociągiem przez GOP

12.05.2011 11:00   [Piotr Goszczycki]

Zaproszenie do Salonki i Pancerniaka
Podczas Nocy Muzeów w dniu 14 maja 2011 (sobota) - wszystkie muzea będą miały swoje wieczorne święto. Muzeum Kolejnictwa przy ulicy Towarowej - przygotowało Salonkę Bieruta, a także pociąg Pancerny.
PowiększW Salonce, będzie można przyjrzeć się działalności grupy poetyckiej WARS , która zaprezentuję Dalekobieżną serię wydawniczą w postaci wydanych książek, prezentacji wierszy i także zaproszenia na kolejne spotkanie z Autorem. Będzie to także okazja do dyskusji literackiej.
Obok Salonki Bieruta, będzie można zobaczyć jedyny w europie egzemplarz pociągu pancernego z II wojny światowej, a także wcześniej nałożywszy hełm - wejść do środka. Dodatkową prezentacją jest wystawa zdjęć pociągów pancernych, oddziałów wojsk przygotowujących się do wojny.
Ubiegłoroczna Noc Muzeów przyciągnęła do Salonki oraz pociągu pancernego ponad 7 i pół tysiąca zwiedzających. Może i w tym roku - zostanie pobity ten rekord?
W imieniu Muzeum Kolejnictwa, oraz grupy poetyckiej WARS serdecznie zapraszam, w sobotę od godz. 19.00.

3.05.2011 12:45   [Cluzo]

Trainspotting z "Powitania Wiosny" wraz z fotkami loków i tablic kierunkowych jest już na stronie. Uzupełniliśmy też skład ekipy o Michała, którego z tego miejsca 'uprzejmie przepraszamy' :)

30.04.2011 10:45   [Cluzo]

Jakiś chochlik uszkodził bazę danych naszego forum. Kloze walczy o odzyskanie tego co się da. Prawdopodobnie uda się odzyskać wszystkie posty, tematy i działy, ale każdy z użytkowników będzie musiał się ponownie zarejestrować. Na obecną chwilę forum nie działa i w tym stanie jeszcze trochę pozostanie:(

Tymczasem Ptaku uzupełnił liki i tablice kierunkowe z interWINTER Fotki z powitania wiosny są już skompletowane - AgentEU07, Heppner i Wojtas, wyglądajcie listonosza. Wawri i Michał dostaną foty pocztą pantoflową ? Galeria powoli się buduje.

27.03.2011 21:30   [Cluzo]

Powitanie Wiosny

 1-3 kwietnia 2011
  Powitanie Wiosny

 Aktualne info na forum

 Fotogaleria z "interWINTER"
 

25.03.2011 11:00   [Cluzo]

29 marca 2011 Doba na Mazowszu
Jaką odległość można pokonać na bilecie dobowym KM, będzie sprawdzał Piotr Goszczycki z Grupy Poetyckiej WARS
Posłuchaj w Eska Rock Poczytaj na forum

2.02.2011 20:50   [Cluzo]

Po interWINTER Trainspotting Na forum Statystyki

13.01.2011 20:20   [Cluzo]

interWINTER
28-30.01.2011
- XXI-sta PKP-Jazda - Otwarcie sezonu 2011 :)
PR-Jazda czyli interWINTER
Zarys planu podróży

Wszystkie bieżące informacje o wyjeździe znajdziecie na
forum > PKP-Jazdy > 2011 > interWINTER

12.01.2011 21:05   [Cluzo]

Akcja Znicz 2010Wolny Wagon Poetycki

Jak bardzo jazda pociągiem może być inspirująca? Czy rację miał Julian Tuwim pisząc "Lokomotywę"? Czy kolejka wąskotorowa to już przeżytek? Na wszystkie powyższe pytania czytelnik znajdzie odpowiedź biorąc do ręki książkę
grupy poetyckiej WARS
Już na wstępie znajdziemy sugestię, że jest to pierwsza we współczesnej Polsce antologia poezji o tematyce kolejowej. W jednym wagonie (zamiast stu siłaczy jedzących kotlety) są wiersze o tematyce podróżniczej, opis ciekawych dworców czy zapomnianych linii kolejowych. więcej

O książce piszemy też na naszym forum

28.12.2010 20:20   [Cluzo]

Dziś proponuję małą podróż w czasie - zobaczcie jak wyglądała listopadowa PKP-Jazda 2 lata temu. Pt@ku zmontował właśnie filmik z Niezłej jazdy z PKP czyli akcji znicz z Tygrysem:)

24.12.2010 0:00   [Cluzo]

FotogalerieW świątecznym prezencie przygotowaliśmy fotorelację z Akcji Znicz 2010. To była już 20-sta PKP-Jazda, którą zamknęliśmy 10-ty sezon działalności:)

Zapraszam też na mój prywatny kanał na YouTube
cluzo cluzo

18.11.2010 23:15   [Cluzo]

Jest już po Akcji... . Na ten rok, to by było chyba na tyle. Ewentualnie może ktoś ma ochotę na pociąg sylwestrowy. Wracając do Akcji Znicz - Ptaku juz uzupełnił raport.

Cluzo i Ptaku proszą Pana Prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Transportu o pilny kontakt
w wiadomej sprawie!

6.1.2010 10:30   [Cluzo]

Akcja Znicz 2010
Zapraszamy na "Akcję Znicz 2010". Na stronie jest już
plan podróży


20.10.2010 1:00   [Cluzo]

Zamilkliśmy na pewien czas, ale to już się nie powtórzy, gdyż właśnie odpalamy nasze własne forum !!!.
Znajdziecie na nim aktualne informacje o planowanych
PKP-Jazdach - np. o najbliższej Akcji Znicz, która odbędzie się w terminie 10-14 listopada 2010.
Poza działem dotyczącym działalności PKP-Jazdy, na forum jest także Biuro Rzeczy Znalezionych, czyli miejsce, w którym zbieramy wszystko to co wiąże się z koleją. Każdy z Was od dziś będzie mógł powiększyć bazę wiedzy o kolejowych nutach, teledyskach, filmach, tekstach, wierszach, grach i wszystkim tym co choć trochę pachnie torami :)
Resztę sprawdźcie sami, zapraszamy na forum.pkp-jazda.pl

4.09.2010 18:00   [Cluzo]

Po kilkumiesięcznym okresie milczenia czas trochę powspominać - Studio Filmu Kolejowego Karola Kowalczyka udostępniło już na profiulu (YT) PKP-Jazdy 5-odcinkowy film z Powitania Wiosny 2010

4.09.2010 18:00   [Cluzo]

Grupa Poetycka WARSZapraszamy serdecznie na stronę grupy poetyckiej WARS, a więc na stronę kameralnej spółdzielni twórców podróżujących wspólnie w przedziałach i przy wąskich stolikach wieloznacznego wagonu restauracyjnego PKP - na stronie amatorów strof o tematyce podróżnej tudzież (no, jakże by inaczej) kolejowej... gp-wars.pl

13.06.2010 12:00   [Cluzo]

Czerwcówka ChabówkaZapraszamy do głosowania na najlepszą kolejową fotkę wybraną przez internautów w konkursie OBIEKTYWnaKOLEJ 2009
Zobacz 4 konkursowe fotogalerie i zagłosuj na najciekawszą fotkę w kategoriach:
" Zielona kolej" , "W podróży", "Kolej na InterCity" i fotki zrobione telefonem komórkowym w kategorii "Chwilo trwaj".
Głosowanie potrwa do 30 czerwca.

3.06.2010 16:00   [Cluzo]

Specjalny pociąg turystyczny do Sandomierza
12.06.2010 - Specjalny pociąg turystyczny do Sandomierza
Skarżysko Kamienna - Sandomierz - Skarżysko Kamienna
Wyjeżdżamy ze Skarżyska o 7:50, a powrót planowany jest na 21:00 Do dyspozycji będą wagony drugiej klasy objęte całkowitą rezerwacją miejsc. Uczestników po Sandomierzu oprowadzą przewodnicy świętokrzyscy, a bilet kolejowy będzie uprawniał do nabycia ulgowego biletu wstępu do zwiedzanych obiektów. W Sandomierzu będziemy od godziny 11:00 do 17:00. Czas zwiedzania z przewodnikiem to około trzy godziny.
Więcej info, cennik i rezerwacja biletów

1.06.2010 11:30   [Cluzo]

Czerwcówka ChabówkaJak co roku w ciepły wiosnenny długi weekend wybieramy się do Skansenu Taboru kolejowego w Chabówce. W dniach 3-6 czerwca będziecie mogli spotkać naszą ekipę świętującą w Chabówce 10-lecie PKP-jazdy :)
Zapraszamy wszystkich na
Czerwcówkę Chabówkę


31.05.2010 10:20   [Cluzo]

FotogalerieW ostatnim czasie uczestnicy PKP-Jazdy mocno zaatakowali YouTube, powstały nowe kolejowe kanały. Zapraszamy na:
PKP-Jazda PKP-Jazda
KolejarzPtaku KolejarzPt@ku
kloze86 kloze86
Studio Filmu Kolejowego StudioFilmKolejowy

30.05.2010 16:15   [Cluzo]

Pociąg do Żywca
Wzorem roku ubiegłego Fundacja Era Parowozów
w dniu 19 czerwca organizuje "Pociąg do Żywca" na trasie:
Chabówka - Bielsko Biała - Żywiec - Chabówka.
Głównymi atrakcjami będą:
- przejazd zabytkowym składem "pod parą",
- degustacja wyrobów Browaru podczas przejazdu pociągu,
- zwiedzanie Zakładu oraz Muzeum Browaru w Żywcu,
- festyn z okazji święta piwa w Żywcu.
Wiecej informacji i rezerwacja biletów

17.05.2010 16:30   [Cluzo]

FotogalerieJak zwykle trzeba było trochę poczekać na fotorelację z naszej kolejnej podróży, ale usprawiedliwia nas chyba fakt, że zdjęcia pochodzą aż z sześciu źródeł - mieliśmy więc z czego wybierać, a mnogość wielu punktów widzenia na pewno uatrakcyjnia najnowszą fotogalerię z Powitania Wiosny 2010

12.05.2010 20:48   [Cluzo]

8 czerwca 2010r. - Seminarium pt: "Turystyka Kolejowa 2010
- Koleje turystyczne szansą rozwoju regionów"

Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, ul. Towarowa 1

Seminarium poświęcone będzie omówieniu doświadczeń samorządów, przewoźników kolejowych, stowarzyszeń i organizacji turystycznych w zakresie organizacji i funkcjonowania kolei turystycznych w kraju i zagranicą, a także możliwości ich przekształcenia w markowe produkty regionalne, będące integratorem dla lokalnych inicjatyw turystycznych.
Podczas spotkania omówione zostaną prawne i techniczne aspekty organizacji i funkcjonowania kolei turystycznych w Polsce, zarówno normalno jak i wąskotorowych, a także skansenów, muzeów oraz kolei drezynowych.
W trakcie panelu dyskusyjnego, który zakończy spotkanie, jego uczestnicy zastanawiać się będą nad sposobami przezwyciężania barier prawnych, technicznych i ekonomicznych ograniczających rozwój turystyki kolejowej w Polsce.

Program spotkania i inne przydatne informacje

10.05.2010 15:00   [Cluzo]

13 maja 2010 r. (czwartek) o godz. 18:00 w Warszawie, w budynku Centrali PKP S.A. przy ul. Szczęśliwickiej 62, odbędzie się spotkanie integracyjne miłośników kolei. Na spotkaniu będzie omówiona problematyka rynku kolejowego, jak również potencjał tej branży. Pragniemy nawiązać dwustronną komunikację ze wszystkimi, których pasjonuje kolej. Miłośnicy transportu kolejowego będą mieli okazję nie tylko wyrazić swoje opinie i sugestie, ale również nawiązać współpracę przy wspólnych projektach. Omówimy między innymi projekt kampanii "Dworce takie jak ja!" , mającej na celu edukowanie społeczeństwa na temat procesów modernizacji oraz finansowania dworców.
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu. Będziemy niezmiernie wdzięczni, jeśli przekażą Państwo tą informację również swoim przyjaciołom pasjonatom kolei.
Z wyrazami szacunku,
                                       Pracownicy PKP S.A.

31.03.2010 21:11   [Pt@ku]

Dzięki Mechanikowi za Jazdę, Intendentowi za wyżywienie, K-Owcowi za wiadomości i Krzychowi za towarzystwo, oraz całej reszcie za dopięcie się do PR Jazdy. Panowie było EXTRA! ! !

No juz się uporałem z rozkładem . Najwięcej problemów było z przeliczaniem nowych km ale już wrzuciłem na serwerek także jest OK

7.03.2010 20:50   [Cluzo]

Plan podróży - "Powitanie wiosny 2010 - PR-Jazda

19.02.2010 16:45   [Cluzo]

Pora rozpocząć nowy sezon PKP JAZDA 2010 zaprasza na
" Powitanie wiosny", czyli PR-Jazdę :))
Powitanie Wiosny

19.02.2010 16:45   [Cluzo]

5 czerwca 2010r - Średzki Dzień Pary
Przedsięwzięcie zakłada uruchomienie trzech par pociągów relacji Środa Wlkp. Miasto - Zaniemyśl (oraz dodatkowego nocnego). Byłoby to również nawiązanie do kilkuletniej tradycji organizowania specjalnych pociągów dla miłośników kolei wąskotorowych.
Czytaj więcej

3.02.2010 10:15   [Cluzo]

W imieniu dwóch organizacji pożytku publicznego chcemy zwrócić się do Was z propozycją przekazania 1% podatku na rzecz Polskie Stowarzyszenia Miłośników Kolei lub Fundacji Era Parowozów. Więcej informacje znajdziecie na:
www.psmk.org.pl
www.eraparowozow.pl

Skansen w Chabówce na Facebooku. Zostań fanem!
Możesz zostać fanem Skansenu w Chabówce na Facebooku.
Profil Miłośników Skansenu powstał między innymi po to, by umożliwić tworzenie albumów Waszych zdjęć!

3.02.2010 10:10   [Cluzo]

Biuro Rzeczy Znalezionych Powoli uruchamiamy PKP-Jazdę 2010 i tradycyjnie przy większych aktualizacjach dorzucamy do biura biura kilka ciekawych fotek.

1.02.2010 11:45   [Cluzo]

FotogalerieNa dobry początek nowego sezonu "PKP-Jazda 2010" uzupełniamy fotogaleryjne braki z zeszłego roku i zapraszamy do oglądania zdjęć z Akcji Znicz 2009

25.11.2009 19:50   [Pt@ku]

Dzięki Panowie za XVIII PKP Jazdę. Było extra tym bardziej, że nasze towarzystwo było liczne i doborowe. Mam nadzieję że Intendent zagrzeje miejsce w naszym przedziale już na stałe, a Heppner będzie jeździł z nami tak jak teraz, a nie spotykał z tylko na chwilkę. Liczę też, że następnym razem Karol karnie się z nami dłuższy odcinek, a może całość trasy:)

WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Pana Andrzeja z Niemiec za jego DUŻY WKŁAD w ostatnią PKP Jazdę. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy zdrowia oraz wszystkiego dobrego.

22.11.2009 14:00   [Cluzo]

Rozbudowywowujemy się. Oto nasza nowa komórka:
PKP JAZDA heppnera
PKP JAZDY heppnera

17.11.2009 18:00   [Cluzo]

To była ostatnia PKP-Jazda w tym roku - trainspotting jest już do wglądu. Było prawie idealnie - prawie, bo KM zmieniło rozkład jazy 14.11.2009r. więc i my musieliśmy zmienić nieco trasę przejazdu. Efekt domina spowodował, że w Płocku czekali na nas Sławek i jego Miłą - kolejowo Was pozdrawiamy i liczymy na koleją szansę na spotkanie:) Pozdro przesyłamy także debiutantom PKP-Jady Wawrzyńcowi i Karolowi - liczymy, że podróże z nami na stałe wpiszecie do waszego rozkładu jazdy. Heppnerowi gratulujemy kolejnego rekordu długości trasy PKP-Jazdy Heppnera

11.11.2009 19:00   [Cluzo]

FotogalerieBy zachęcić Was do jesiennego podróżowania zamieszczamy galerię z ostatniej PKP-Jazdy. Miłośnikom loków i tablic kierunkowych polecamy plany podróży, które uzupełniliśmy o adekwatne fotki - sprawa dotyczy także CD-Jazdy

25.10.2009 15:45   [Cluzo]

Akcja Znicz 13-15 listopada 20092514 km torów: Kraków - Wieliczka - Kostrzyn - Rzepin - Frankfurt n/Odrą - Zbąszynek - - Poznań - Kołobrzeg - Warszawa - Nasielsk - Sierpc - Kutno - Puławy - Kraków; Oto trasa najbliższej PKP-Jazdy. Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejowe kółeczko pod tytułem Akcja Znicz 2009. Jak, gdzie, kiedy, i za ile?

21.10.2009 15:30   [Cluzo]

FotogaleriePóźno, bo późno, ale za to późno wstawiam nową fotogalerię - na jesienne słoty wiosenne z Chabówki foty

19.10.2009 16:55   [Cluzo]

Biuro Rzeczy Znalezionych Kolejne nowe eksponaty są już w naszym biurku.
W tym miejscu przesyłam serdeczne pozdrowienia dla Karola Kowalczyka - MK dzięki, któremu baza kolejowych znalezisk cały czas rozbudowywowuje się :)

Ostatnia PKP-Jazda była (Jakże by inaczej) rewelacyjna - plan podróży już do wglądu, galeria w przygotowaniu, a na filmik trzeba będzie pewnie (długo) poczekać.

Tym czasem szykujemy się już i zapraszamy na tegoroczną
Akcję Znicz
. Termin 13-15 listopada 2009.
Szczegóły na stronie już wkrótce.


7.10.2009 22:05   [Cluzo]

10-11 października 2009 - Hej, pociągi! Leń, konopie!

23.09.2009 18:00   [Cluzo]

Nadchodzi jesień, czas więc powspominać wiosnę. Polecam film nagrany podczas Majówki-Chabówki

31.07.2009 17:10   [Cluzo]

Biuro Rzeczy Znalezionych Na naszym biurku wylądowały kolejne nowości: Kawałek kulki, bilet na pociąg do nieba, dwa słuchowiska radiowe, kolejowa poezja i kilka ciekawych fotek.

25.07.2009 14:15   [Cluzo]

FotogalerieŻadnej nowej PKP-Jazdy? Skądże znowu.! Pracujemy nad terminem, który by odpowiadał jak największej ilości chętnych. Póki co karmimy się wspomnieniami... Dziś premiera nowego filmiku z podróży, która wydarzyła się ponad rok temu :) 666 - mówi Wam to coś? To są niezapomniane chwile :P

16.06.2009 15:40   [Cluzo]

Biuro Rzeczy ZnalezionychBiuro bogatsze o kolejne eksponaty. Ptaku wygrzebał w starych "Nowych Sygnałach" ciekawe foty, Kloze wyQUEENił kolejowy teledysk, a Cluzo dorzucił do tego parę filmów.

16.06.2009 14:15   [Cluzo]

20.VI.2009 - Odbędzie się przejazd Chabówka-Żywiec-Chabówka z okazji z okazji XIV Międzynarodowej Giełdy Birofiliów, Festiwalu Piwowarów i VII Konkursu Piw Domowych.

29/30.08.2009 - planowany termin Parowozjady w Chabówce i Suchej Beskidzkiej. Program będzie dostępny w późniejszym terminie. Więcej informacji znajdziecie na:
www.parowozy.pl
www.eraparowozow.pl

10.05.2009 19:15   [Cluzo]

Filmik z CD-Jazdy gotów... :)

30.04.2009 19:15   [Cluzo]

FotogalerieZapraszamy na FOTO CD-Jazdę , a jeśli cenicie sobie bardziej on-live wpadajcie do Majówki # Chabówki

30.03.2009 21:15   [Pt@ku]

Możecie już zobaczyć jak przebiegła CD-Jazda. Trochę się zmieniło, ale to tylko na korzyść dla nas... :)

30.03.2009 21:00   [Pt@ku]

Dziekuju Wam za CD Jazdę. Panovie to było SUPEROWE powitanie wiosny. Ceske Drahy dały rady na caluśkiej linii, a my w Pardubicach:) Pozdro i za dwa miechy jedziemy znowu na CD?

18.03.2009 11:40   [Cluzo]

T-Shirt PKP-Jazdy przedstawiający legendarny już EN57
- możesz go mieć już za około 13-15 złociszy:)

15.03.2009 17:40   [Cluzo]

27-29 marca 2009 CD-Jazda
Mamy już pierwszą propozycję planu podróży CD-Jazdy. Alternatywne wersje powstają... a gdy się narodzą zrobimy głosowanie.

10.03.2009 0:00   [Cluzo]

Biuro Rzeczy ZnalezionychW naszym Biurze pojawiło się trochę nowości:) Kolejowe rytmy rozkręcają: Kajman, K.A.S.A i Karamba, Skaldowie, Bob Marley, Ozzy Osbourne, AC/DC, Ela Mielczarek, Artur Honegger i Świetliki :P Jest też coś dla oka: Jaś Fasola, Włatcy Mooch i Polskie Kroniki Filmowe.
Jeśli komuś wydaje się, że jest tego stanowczo za mało, dla zachęty dodam, że jeszcze kilka niezłych kąsków czeka na obróbkę w magazynie... (:Ponaglajcie Klozego:)

9.03.2009 21:00   [Cluzo]

27-29 marca 2009
Inauguracja nowego sezonu PKP-Jazdy nie będzie zwykłym "Powitaniem wiosny 2009". Najbliższa PKP-Jazda nie będzie jedynie "PKP"-Jazdą, ale. CD-Jazdą :)

11.02.2009 11:45   [Cluzo]

FotogalerieDementujemy pogłoski, że PKP-Jazda rdzewieje gdzieś na bocznym torze. Owszem, mamy pewne opóźnienie, ale żyjemy i działamy. Póki co odrabiamy straty - można (w końcu) podziwiać fotogalerię fotogalerię z naszej ostatniej podróży.

11.11.2008 17:45   [Cluzo]

14-16.11.2008 XV PKP-Jazda
Niezła jazda z PKP

31.10.2008 14:30   [Cluzo]

ZWYCIĘSTWO :)))
Pobierz plik: euro2.mp3 (3,52 MB)

28.10.2008 23:00   [Cluzo]

Polskie Radio EUROBijemy się o "złotą patelnię"
w konkursie MOJE WWW.
Słuchajcie Czwartego wymiaru
w Polskim Radiu Euro
:)
Pobierz plik: euro.mp3 (4,44 MB)

8.10.2008 19:00   [Cluzo]

FotogalerieNa jesienną deprechę najlepsze są wspomnienia wiosny
- zapraszam do najnowszej galerii dokumentującej
Dni Techniki Kolejowej 2008 w Kielcach i w Słupsku.
Oprócz fotek jest też filmik :).
Dni Techniki Kolejowej 2008

9.09.2008 21:15   [Cluzo]

Biuro rzeczy znalezionych Cały czas zbieramy kolejowe klimaty w naszym
Biurze Rzeczy Znalezionych. Właśnie wzbogaciło się ono o kota, akordeon, chiński pociąg i kolejarskie słowo :)

Zfociłem i opisałem kolejne stacyjki dla Serwisu o linii nr 8
Zapraszam do: Miąsowej, Łącznej i Berezowa, oraz na Słowik Przystanek

8.09.2008 16:20   [Cluzo]

PKP-Jazda rozbudowywowuje się :) Kloze właśnie zaczął tworzyć niezależnego, lecz ściśle związanego z PKP-Jazdą bloga.

PKP-Jazdy to blog obracający w żart kolejne historie z życia wzięte, absurdy i paranoje nie tylko z kolejami związane.

4.08.2008 14:30   [Cluzo]

FotogalerieSzopaPo krótkiej wakacyjnej przerwie wrzucam dwie nowe (zaległe) galerie: zdjęcia z Chabówki oraz foty z XIV PKP-Jazdy. Ponadto zaktualizowaliśmy szopę i statystyki.
Oglądajcie :-> podziwiajcie.

15.07.2008 21:05   [Cluzo]

Mam już za sobą część urlopu i przeprowadzkę na nowe mieszkanie. Pora się zabrać za zaległe galerie z Chabówki i z czerwcowej podróży. Pracy ogrom, a zebrać się ciężko, bo humor popsuty podwyżkami na PKPie. Turyst na 2 klasę wycenili na
69 zł, a komfortowa 1-dynka zdrożała o ponad 20% i kosztuje
99 złotówek :(

12.06.2008 19:10   [Cluzo]

Za nami już 14 PKP-Jazd :) Niestety będziecie musieli trochę poczekać na fotki z dwóch ostatnich wyjazdów:
"Majówki - Chabówki" i "Cześć, 6. VI". Mamy sezon urlopowy - jadę nad morze, do Rowu/ów :)

Nieoficjalnego serwisu o linii kolejowej nr 8wzbogacił się o kolejne opisy stacji mojego autorstwa. Zapraszam na przystanki osobowe Kostomloty i Tumlin

5.06.2008 20:40   [Cluzo]

Zapraszam do Kielc oraz na przystanek osobowy
Kielce Piaski - obie stacje zostały zfocone i opisane przeze mnie dla Nieoficjalnego serwisu o linii kolejowej nr 8

3.06.2008 20:55   [Pt@ku]

Poprawki do ŚRJP -> Poprawki do planu najbliższej PKP-Jazdy
Skubnęło nas o 24 km :(

3.06.2008 20:45   [Cluzo]

Dostałem na maila zaproszenie do ciekawej fotogalerii:

"W piątek (30.05.2008) przejechałem się pociągami osobowymi z Krakowa do Gdańska, wykonując po drodze jedno zdjęcie na każdej stacji. Fotoreportaż z tej fascynującej podróży
Zapraszam! Kuba Terakowski :)"

1.06.2008 21:00   [Cluzo]

Nowy dodatek do TRS2004 - Skupa zrobił reprint wagonu Bh Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wykorzystując fotki Pt@ka i moje.

20.05.2008 18:30   [Cluzo]

Biuro rzeczy znalezionych W biurze kilka nowych fotek :)

19.05.2008 22:00   [Cluzo]

Zbliża się kolejna, już XIV-sta PKP-Jazda, tym razem pod wyjątkowo intrygującym tytułem "Cześć, 6. VI".
Oj! Będzie się działo! Może ktoś chętny...?

18.05.2008 20:00   [Pt@ku]

Nasza-PKP-Jazda. Dajemy rady!:)

16.05.2008 23:00   [Cluzo]

Wielkimi krokami zbliża się Majówka Chabówka 2008.
Jeśli będziesz gdzieś w okolicy, daj znać - to dobra okazja by się spotkać, wspólnie pofocić stare lokomotywy, usiąść przy grilu...:)

8.05.2008 20:45   [Cluzo]

Fotogalerie10-minutowy filmik z ostatniego wyjazdu jest już w naszym profilu YouTube. Zobaczcie "Powitanie wiosny 2008"

22.04.2008 21:05   [Cluzo]

FotogalerieBiuro rzeczy znalezionychSzopaDziś zobaczyłem pierwsze w tym roku mlecze, to znak że mamy już wiosnę:) Za kilka dni żółte kwiatki rozmnożą się po naszych trawnikach, a już dziś wiosenny wysyp nowości na stronach PKP-Jazdy.

Z akcji "Powitanie wiosny" brakuje już jedynie filmiku, no ale wiadoma rzecz, że to musi potrwać. Póki co możecie ucieszyć oczy fotkami, dokumentacją, oraz odświeżonymi statystykami PKP-Jazdy i szopą do której wjechały nowe loki :) Jest też kilka nowych fotek w naszym biurze.

7.04.2008 10:40   [Pt@ku]

Możecie już prześledzić rzeczywiste czasy odjazdów i przyjazdów, oraz zobaczyć które roki ciągnęły PKP-Jazdę w podczas podróży "Powitanie wiosny"

4.04.2008 11:15   [Cluzo]

Czas powitać wiosnę - a więc w drogę :)

30.03.2008 1:00   [Cluzo]

Głosowanie zakończone - dziękujemy za czynny udział w sondzie:) Z pośród zaproponowanych przez Pt@ka wariantów wybraliście dla nas opcję C. Możecie już obczaić sobie szczegółowy plan podróży "XIII PKP-Jazda Powitanie wiosny 2008"

6.03.2008 1:10   [Cluzo]

PKP-Jazda 2008

1.03.2008 14:15   [Cluzo]

Z uwagi na to, że serwis bee.pl znów działa jak błeeee.peeeeeellll wykopsaliśmy sondę ze strony głównej, by szybciej się otwierała. Nadal można odpowiadać na zadane przez nas pytania
- cierpliwych zapraszamy do działu sondy

25.02.2008 23:45   [Cluzo]

Ruszyła Allegro-JAZDA :) Sprzedajemy kolejowe gadżety, a dochód z aukcji w całości przeznaczymy na utrzymanie i rozwój naszej PKP-Jazdowej witryny :)
Wystawiliśmy na aukcje dwie smycze, podkładki pod myszkę, saszetkę i unikatowe puzzle - wszystkie te przedmioty oczywiście posiadają logo PKP :)

2.02.2008 16:20   [Cluzo]

FotogalerieCaluśki miesiąc trwało, ale w końcu stało - dziś premiera filmiku z podróży "Pociągiem w Nowy Rok"

31.01.2008 0:40   [Cluzo]

Biuro rzeczy znalezionychNocna posiadówka przed monitorem owocuje nowościami w biurze rzeczy znalezionych.

30.01.2008 11:40   [Cluzo]

Nasze statystyki zaktualizowane :)

Filmik z sylwestrowej imprezy jest już gotowy - premiera w najbliższy weekend !! :)

7.01.2008 10:35   [Cluzo]

Okazuje się, że najbardziej pożądanym miejscem w przedziale, jest fotel przy oknie, przodem do kierunku jazdy - w ostatniej naszej sondzie wybrało go 42% głosujących.

Sprawdzimy teraz jakie są nasze preferencje żywieniowe w czasie podróży - zapraszamy do udziału w nowej sondzie.

4.01.2008 12:00   [Cluzo]

FotogalerieZgodnie z obietnicą najnowsza galeria powstała z szybkością TGV - możecie już podziwiać fotki z sylwestra :)

1.01.2008 20:30   [Cluzo]

Sylwestrowy pociąg to była chyba najbardziej intensywna pod względem przeżyć, ale też nasza najkrótsza PKP-Jazda - Ptaku już uporał się z planem podróży

1.01.2008 11:20   [Cluzo]

PKP-JazdaSylwestrowy roztańczony pociąg dowiózł nas do 2008 roku :) Imprezka była rewelacyjna - dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę do samego Krakowa Gł.

Fotogalerię postaramy się przygotować w ex. tempie - za parę dni każdy będzie mógł tu poszukać swojej "Mordy" i odświeżyć przydymione alko-oparami zakamarki pamięci :P

Ekipa SMK w Krakowie odwaliła kawał dobrej (chwilami pewnie ciężkiej) roboty - należą się Wam szczególne podziękowania i gratulacje!!! Liczymy, że za rok znów nas gdzieś zabierzecie :)


29.12.2007 21:00   [Cluzo]

Oto szczegółowy rozkład jazdy sylwestrowego pociągu.

23.12.2007 22:00   [Cluzo]

Wesołych ŚwiątSamych zielonych
- na szlaku światełek
i na drzewku igiełek
Świątecznej szynki
- z najlepszej stali
i ze smacznej świnki
Wielu odjazdów
- planowych
i sylwestrowo imprezowych


Wszystkim Wam życzymy
zdrowych i wesołych Świąt
i szczęśliwego Nowego Roku :)

Ekipa PKP-Jazda

Biuro rzeczy znalezionychW ramach skromnego choinkowego upominku dorzucamy do biura kilka nowych fotek.

30.11.2007 11:00   [Cluzo]

FotogalerieFilmik z Akcji Znicz jest już na YouTube.
Wkrótce można będzie go pobrać z naszej strony.

19.11.2007 20:15   [Cluzo]

Sylwester w pociągu!Pociągiem w Nowy Rok!
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza na imprezę sylwestrową, zorganizowaną w specjalnym pociągu. Skład będzie zestawiony z wagonów piętrowych do siedzenia i barowych, z których jeden będzie stanowić salę balową a w drugim możliwa będzie konsumpcja ciepłych i zimnych posiłków.
Start i meta w Krakowie, a Nowy Rok powitamy w Wiśle. Koszt: 120 zł/1 osoba, 200 zł/para. Więcej
PKP-Jazda też tam będzie :)

15.11.2007 21:45   [Cluzo]

SzopaAkcja "Znicz"
Zapraszamy do galerii ostatniej PKP-Jazdy. Wszystko co dotyczy naszej XI-stej wyprawy jest już na stronie: plan podróży, raport i bilety.
Na filmik cierpliwie czekajcie :)

5.11.2007 11:35   [Cluzo]

Znicz już się wypalił - kolejna PKP-Jazda za nami. I tym razem nie obyło się bez niespodzianek - np. koń, który wskoczył pod szynobus i spowodował 2 godz. opóźnienie, zmusił nas do zmiany trasy. Wszystkie szczegóły już wkrótce pojawią się na stronie.

Ptakowi i Zającowi dziękuję za towarzycho. Monice (która już nie jest Kotem), Heppnerowi i Danielowi dzięki za krótkie, acz treściwe spotkanie :)

29.10.2007 21:30   [Ptaku]

Lekko zmodyfikowaliśmy trasę przejazdu "Akcji znicz". Nie pojedziemy do Głogowa, w zamian za to odwiedzimy Zbąszynek, Gorzów Wlkp., Kostrzyn i Piłę. Reszta pozostaje bez zmian.
Zobacz poprawiony plan podróży

29.10.2007 18:35   [Cluzo]

SzopaA teraz dobre wiadomości - uruchamiamy PKP-Jazdową szopę ! Zaparkowane w niej są wszystkie loki, z którymi zetknęliśmy się w czasie naszych podróży.

Biuro rzeczy znalezionychA w naszym biurze dwie nowe fotki i kolejowe dzwonki na komórkę :)

29.10.2007 18:15   [Cluzo]

Ech... Taraś nam odpadł i to jeszcze w przykrych, żałobnych okolicznościach - aż się na usta cisną słowa "akcja znicz"...
Piotrze, przyjmij kondolencje i nie przejmuj się nami. Choć będzie nam Ciebie brakowało, rozumiemy sytuację. Ptaku już pracuje nad (kolejną już) zmianą trasy.

29.10.2007 9:17   [Taraś]

Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych nie mogę wziąć udziału w wyprawie, którą tak starannie zaplanowaliście. Muszę jechać do domu. Dziś o 15:45 wyjeżdżam z Krakowa i będę do niedzieli popołudnia. Strasznie mi głupio, ale nie dam rady. Mam pogrzeb w rodzinie i wypadałoby, żebym był. Wielkie, wielkie sorry.

25.10.2007 19:45   [Cluzo]

Zwycięstwo PO - układ "rozbudowywowuje się" :)

PKP-Jazda również się rozrasta. Na ukończeniu są prace nad nowym (prze)działem, który nazwiemy "Szopa". Znajdziecie w niej wszystkie loki, które woziły naszą ekipę.
Tym czasem w waszych rękach jest wybór wlepki firmującej najbliższy wyjazd. Zajrzyjcie do PKP-Jazdy 2007 i weźcie udział w sondzie. Akcja "Znicz" już za tydzień :)

W linkowni zaś znajdziecie pasję Klosego - miłośników piły kopanej zapraszamy do Futbolandii.

25.10.2007 19:20   [Kloze]

FUTBOLANDIAJeśli chcesz zgłębić tajniki funkcjonowania klubu piłkarskiego, jest to propozycja dla Ciebie! Wolne kluby do przejęcia, regularne rozgrywki, oryginalne opcje gry oraz dyskusje na forum zapewnią Ci dobrą zabawę w sposób jaki lubisz.

16.10.2007 18:20   [Cluzo]

31 października - 4 liściopada 2007 r. - Akcja "Znicz" :)
Tak zatytułowaliśmy najbliższą, XI-stą już podróż, z cyklu PKP-Jazda. Tym razem jedziemy z Katowic do Krakowa. Długość trasy 3619 km. Więcej na PKP-Jazda 2007 Zapraszamy wszystkich chętnych... :)

3.10.2007 16:00   [Cluzo]

FotogalerieBiuro rzeczy znalezionychZgodnie z obietnicą dajemy wam możliwość zasysania naszych filmikowych wypocin - znajdziecie je w tu. W biurze znajdziecie dwie nowości: kolejowe znaczki pocztowe, i wąskotorowe podstawki pod piwo:)

PKP-Jazda 2007 - mówili o nas w radio :)

23.09.2007 13:50   [Cluzo]

Zapraszam do nowej fotogalerii
Dni Techniki Kolejowej - 16 czerwca 2007

23.09.2007 13:30   [Cluzo]

FotogalerieTotalnej przeróbce uległa sekcja z fotogaleriami. Można tam zobaczyć wszystkie nasze filmiki, które umieszczone są w serwisie YouTube - a już niedługo, będzie je można również pobrać na swój komputer, w formie plików wmv.

12.09.2007 0:30   [Cluzo]

Podróż dookoła Polski w filmowym skrócie

15.08.2007 21:10   [Cluzo]

Mariusz W. > Dzięki za poprawki do opisów zdjęć z Kostrzyna i okolic. Pozdro 4you:)

JaN > W książce skarg i wniosków zaproponował, by następną PKP-Jadę "zrobić w 2-ce, ze staniem na korytarzach lub siedzeniem w zapchlonych przedziałach" :) No, jest to jakaś myśl - na pewno by było awangardowo i mówiąc szczerze jest w tym coś co mi się podoba :)

Jeśli chodzi o filmiki z ostatnich podróży, to niestety musimy się wszyscy uzbroić w cierpliwość, ale prędzej czy później na pewno się one tu pojawią. Obiecuję, że postaram się by było warto na nie czekać.

15.08.2007 14:30   [Cluzo & Ptaku]

Już od kilkunastu dni fotki z Podróży dookoła Polski wiszą na stronie, ale dopiero dziś ukończyliśmy pracę nad jej kompletną aktualizacją.

Zapraszamy do oglądania najnowszej bogatej galeriii, planu podróży i dokumentacjii ostatniej PKP-Jazdy.

Uaktualnione zostały również ogólne statystykii naszych wypraw. Jest też parę nowości w Biurze rzeczy znalezionych.

8.07.2007 22:00   [Cluzo]

143 godz. i 15 minut - tyle czasu potrzebowaliśmy by koleją przejechać Polskę dookoła. Ponad połowę tego czasu spędziliśmy jadąc pociągiem - 72 godz. i 41 min. :) To była super jazda - postaram się jak najszybciej zrobić galerie i inne. Teraz idę się myć! :) THX Artur.

8.07.2007 22:00   [Ptaku]

Super jazda! I znowu daliśmy rady! A mnie jeszcze mało, jadę właśnie na mazury, oczywiście pociągiem :) Dzięki Cluzo za jazdę.

2.07.2007 8:00   [Cluzo]

2-8 lipca 2007 r. - X wyprawa ekipy PKP-Jazda
Zagłosujcie w naszej najnowszej ankiecie i przeżywajcie przygodę razem z nami - relacje prosto z pociągu.
Komu w drogę, temu czas - "Pociągiem dookoła Polski".

1.07.2007 12:30   [Cluzo]

Już jutro wyruszamy w trasę. Fotki i dokumentacja na stronie pojawią się nie prędko, bo pewnie z tygodniowej jazdy uzbiera się sporo materiału. Za to na bieżąco będziecie mogli śledzić przebieg naszej wyprawy, komentować ją i zadawać nam pytania. Zapraszamy do działu: [P]rzez [K]omórkę [P]rzesłane

14.06.2007 21:35   [Cluzo]

Trochę to trwało ale czekać (mam nadzieję) było warto - fotki z Majówki z OSMT są już w najnowszej galeri

Oglądając zastanówcie się czy nie chcielibyście przeżyć razem z nami podobnej przygody - to już ostatni dzwonek by wkręcić się w podróż dookoła Polski. Więcej

27.05.2007 19:30   [Cluzo]

Kolejne 1010 km na naszym koncie :) Plan podróży "Majówka z OSMT" już zaktualizowany. Na galerię trzeba poczekać parę dni.

15.05.2007 23:45   [Cluzo]

25/26 maja 2007 r. - Majówka z OSMT
Od pomysłu do realizacji u nas krótka droga. Chłopaki z OSMT wkręcają sobie PKP-weekend, jest więc okazja by się w końcu poznać i pojechać z nimi. Więcej

15.04.2007 23:45    [OSMT]

25-26-27 maja 2007 r. - Majówka Miłośników po Polsce.
Więcej na www.osmt.xn.pl

15.05.2007 12:10   [Cluzo]

"Majówka Chabówka - Rodzinna PKP-Jazda przedstawia nową fotogalerię z pobytu w Chabówce.

12.05.2007 23:55   [Cluzo]

Plan podróży dookoła polski już gotowy :)

12.05.2007 7:50   [Ptaku]

Majówka w Skansenie coś pięknego i ta niepowtarzalna atmosfera. Gril + przejeżdżający obok parowóz - to trzeba przeżyć.

7.05.2007 23:45   [cluzo]

W Chabówencjii było super :) Zakiełkował tam nasz nowy projekt Rodzinna Jazda

4.05.2007 16:00   [cluzo]

Noc z soboty na niedzielę spędzę w pokoju z widokiem na stare parowozy. Artur z żoną i dziećmi już tam są i czekają na mnie i Tygrysa. Och... nie wiem czy moja luba (PKS Rulez) będzie spała dobrze w miejscu tak przesiąkniętym koleją :)
PKP-Jazda - Rodzinny weekend w Skansenie w Chabówce.
www.skansen.hg.pl

2.05.2007 23:00   [cluzo]

2-9 lipca 2007 r. - oto termin naszej podróży dookoła Polski :) W nocy 30.04/1.05 z Ptakiem i Zającem podjęliśmy parę kluczowych decyzji dotyczących najbliższej pkp-jazdy.
Ponad to na stronie jest już dostępny najnowszy filmik z "Powitania wiosny". Węcej

24.04.2007 10:30    [OSMT]

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Miłośników Transportu zaprasza wszystkich na 160-lecie Kolei w Chałupkach i Raciborzu.
1 maja 2007 r.
9.00 - z Chałupek odjedzie specjalny pociąg retro Jest on całkowicie darmowy :)  urWuchomiony specjalnie na tą imprezę. Pociąg pod parą będzie prowadził stare wagony wojenne.
9.45 - planowy przyjazd do Raciborza godz.
10:00 - na rynku w Raciborzu specjalne rozpoczęcie i festyn.
11.00 - pociąg retro odjeżdża z Raciborza do Chałupek
11.50 - planowy przyjazd do Chałupek
W Raciborzu jak i Chałupkach będą specjalne wystawy związane z Koleją Polską jak i Koleją Czeską. Będą też stare parowozy jak i nowoczesne pociągi i wagony. O godz. 11.50 przyjedzie do Chałupek też specjalny pociąg retro Kolei Czeskich. Będzie można zwiedzać pociągi jak i wagony oraz przejechać się po obszarze stacji w Chałupkach oraz do Bohumina w Czechach. W Chałupkach przy stacji PKP odbędą się specjalne pokazy Służby Ochorony Kolei (SOK). Będzie też festyn jak i koncert.
Prezes OSMT jak i wszyscy członkowie pomagający przy Imprezie Zapraszają !    www.osmt.xn.pl.

8.04.2007 15:00   [cluzo]

By nikt sobie z kolei jaj nie robił, i w ogóle zdrowych i pogodnych Wielkanocnych Świąt.
Ekipa PKP-Jazda na zajączka przynosi wam nowości na stronie:
Zajrzyjcie do biura, i na pkp-jazda 2007

8.04.2007 1:00   [Cluzo]

Zapraszam do oglądania galerii i dokumentacji z "Powitania wiosny" :)

7.04.2007 23:00   [Ptaku]

Wyprawę dookoła Polski zaplanowaliśmy na 2-8 lipca 2007 r.
- rozkład w krótce na stronie

27.03.2007 14:15   [Ptaku]

W dniach 13-15 kwietnia 2007 r. OSTM organizuje zbiorowy przejazd Miłośników z całej Polski ! Plan podróży.

26.03.2007 20:00   [Taraś]

Dzięki chłopaki. Dało rady!!! Przejechaliśmy, dojechaliśmy i było FANTASTYCZNIE. Pozdro dla specjalisty od "Byka".

25.03.2007 22:00   [Ptaku]

Hejka. I tak się zakończyła kolejna nasza wyprawa. Plan wykonany w 100%. Nasz nowicjusz przeszedł i wytrzymał PKP-jazdę. Pozdro dla Heppnera - dzięki za light Cole

25.03.2007 21:30   [cluzo]

Potrzeby najwyższego rzędu: woda, mydło, gąbka, potem coś na ząb i hop pod kołdrę. Brudny, zmęczony i spełniony dotarłem do domu. Dzięki chłopaki za super klimat - pewnie nie tylko ja czekam na kolejny łyk coca-coli od Heppnera :)
Pozdrowienia dla załogi poc. nr 6741.

23.03.2007 11:10   [Ptaku]

Plecaczek spakowany -> cluzo :) dokumentacja zabrana, cegła też, cała ekipa zwarta i gotowa oczekująca godziny 0 :) Pozdro dla Heppnera, który jutro będzie w Poznaniu. Panowie życzę nam samych zielonych! I atmosfery jak zawsze nieźle wkręconej. Do zobaczyska.

23.03.2007 10:45   [cluzo]

Zawartość plecaka: fotoaperot, para czystych skarpet, mały ręcznik, szczoteczka + Colodent na wykończeniu, nóż piłka, 6 x Lech (puszka, 4 x Warka (puszka), 1,5 l. woda niegazowana Lewiatan, 2 tablety Ibuprom :) A więc, gotów do odjazdu !

22.03.2007 10:45   [cluzo]

Wklepałem już cały, szczegółowy plan podróży. Jutro ruszamy :)

21.03.2007 11:00   [cluzo]

Otwarcie nowego sezonu - podstrona pkp-jazda 2007 już do łoglądania. Na razie jest tam niewiele, ale z każdym przebytym kilometrem treści przybędzie.

6.03.2007 23:50   [cluzo]

bee.pl już działa, można więc śmiało głosować, a licznik odwiedzin dobija powoli do 5000:)

27.02.2007 22:30   [cluzo]

Padł www.bee.pl - padły nasze sondy i licznik odwiedzin :(

19.02.2007 23:40   [Ptaku]

Serdeczne podziękowania dla Piotrka spod samiuśkich Tater, za świetny kolejowy prezent Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdro.

16.02.2007 23:40   [Ptaku]

PKP-Jazda 2007 - opracowałem 2 warianty trasy naszego marcowego wyjazdu. Was prosimy o radę, którą drogą mamy jechać - oblukajcie, zagłosujcie, a najlepiej się przyłączcie :)
Termin 23-25.III.2007 r.

16.02.2007 23:30   [cluzo]

Kanon polskiej muzy kolejowej, piosnka "Jedzie pociąg z daleka", aż w dwóch wersjach do zassania z biura, a w sekcji o nas najnowsza filmowa produkcja pkp-jazdy - reklamówka naszej strony :)

12.02.2007 16:10   [cluzo]

PKP-weekend 23-25 marca - Kolejowe powitanie wiosny, wkrótce więcej szczegółów.
Nowość w biurze - "Jadą cztery wagony i piąty doczepiony
Wars zaś w szóstym wagonie,
bigosem w nos nam wionie (nam wionie)
Za ścianą Wars wita nas, Wars wita was, Wars wita(...)
"

7.02.2007 16:10   [cluzo]

Biuro kolejowych znalazków jest bogatsze o parę fotek i filmik nagrany ukrytą kamerą na Kieleckim dworcu - plony moich ostatnich podróży na Śląsk...

4.02.2007 1:00   [cluzo]

Przenosimy się na nowy serwer o bardzo wygrubaszonej pojemności - przed nami już więc tylko rozwój, rozkwit i świetlana przyszłość:)
Z racji przeprowadzki zmienił się adres naszego banera - jeśli masz go na swojej stronie, zwróć uwagę czy adres jest aktualny (www.pkp-jazda.pl/img/syfbaner.gif)

25.01.2007 11:00   [cluzo]

Nowy animowany baner pkp-jazdy.

14.01.2007 20:20   [cluzo]

XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - jednym z licytowanych przedmiotów jest kosmiczny wagon WOŚP, zobacz go w naszym biurze rzeczy znalezionych.

2.01.2007 18:10   [cluzo]

Noworoczne nowości: świetny teledysk Chemical Brothers do pobrania z biura, a w downloadzie przedziału 2006 videofotoskrót z lipcowej wyprawy. Szczęśliwego Nowego (EU)07 :)

29.12.2006 18:45   [cluzo]

Nasza ostatnia podróż, MK-Opłatek 1000 km, już jest na stronie.

22.12.2006 22:00   [cluzo]

Odjazd! Na internetowy szlak wyrusz nasza mocno odświeżoną pkp-jazda.pl - strona poświęcona, mówiąc krótko pociągowi do pociągów :)

Nowości na stronie:
- Kompletne relacje z wszystkich naszych wypraw kolejowych (2000-2006). Brakuje jedynie info z ostatniej akcji pt. "MK-Opłatek 1000km - 8/9.XII.2006" - nad tym popracujemy w pierwszej kolejności
- Mapa, statystyki, rozkłady jazdy i dokumentacja wszystkich wypraw
- Biuro rzeczy znalezionych (download), w którym zgromadziliśmy różne wyszukane w sieci i u znajomych kolejowe fazy (muzyka, filmiki, fotki itp.)
- Zalążek sekcji "foto"; - na razie są tam jedynie linki do galerii poszczególnych wypraw, ale z czasem będziemy dodawać inne kolejowe fotki naszego autorstwa
- Jest też nowa grafika, sonda, i wiele innych mniejszych i większych nowości.

Nieco zagubionym podpowiadam - menu strony znajduje się na peronie, u górydo góry.
Błendy i inne poraszki proszę zgłaszać pod adres: cluzo@poczta.fm (dzięki).

I jeszcze chwila prywaty - bardzo dziękuję mojemu Tygrysowi za cierpliwość. Przez najbliższe 2 miesiące będę patrzył tylko na ciebie, a komputer wyrzucę na złom.

 

 


 
 
cluzo@poczta.fm