KOLEJ W JAPONII

OHAYO !

Witamy na stronie o kolei oraz podróżowaniu w Japonii. Skrót JR w nazwie – potocznie dżeru, dżeiaru to Japan Railways czyli grupa Kolei Japońskich. Natomiast Jazda oznacza podróżowanie w pociągach. Poza tym ukłon w stronę PKP-Jazdy, niniejsza strona to jej integralna część, chociaż nie zalicza się do okręgów ani oficjalnych jazd. Japoński zwrot powitalny Ohayo jest odpowiednikiem naszego Cześć!

JR-Jazda wystartowała na początku 2016 roku, ale tak naprawdę wszystko było efektem kilku wcześniejszych miesięcy. Zaczęło się od pomysłu – żeby odwiedzić Japonię. Następnie były przygotowania i dopiero podróż. W Japonii, kilka godzin po wylądowaniu powstał temat „JR-Jazda” na forum PKP-Jazdy. Trafiło do niego kilka wpisów stamtąd z odpowiedziami w Polsce oraz dłuższe opisy już po powrocie. Później było również uporządkowanie filmów i zdjęć.

Kolejny etap to założenie tej strony – 11 marca 2016. Powstała jako blog na stronie WordPress i jednocześnie podstrona do PKP-Jazdy. Następnie, przez kilka miesięcy trwała jej rozbudowa.  Poza tym udało się zmontować 10 filmów, które trafiły na kanał YouTube.

Bohaterem tego portalu jest Japonia. Natomiast miejsce akcji to głównie tamtejsza kolej ale nie tylko. Nie będzie tu relacjonowania podróży, krok po kroku. Raczej konkretne informacje – opisy i zdjęcia. Celem strony jest pokazanie japońskiej kolei oraz wielu ciekawych miejsc, no i zachęta do podróży. Zwiedzanie Japonii czas zacząć!

© JR-JAZDA