Powitanie Wiosny 2013

Wspomnienia dawnych podróży

Powitanie Wiosny 2013

Postprzez Pt@ku » 17 Mar 2013, 22:05

Termin 5-7 04 2013
Trasa Kraków Gł. - Berlin wjazd przez Kostrzyn wyjazd przez Szczecin.
Chciałbym abyście się wypowiedzieli w kilku kwestiach co do wyjazdu.
1. Myślę, że ten wyjazd trzeba brać bardziej jako bardziej turystyczny niż "szlajankowo deuschebanhowy" aby zobaczyć co nie co w Berlinie.
2. Czy po całodziennym zwiedzaniu berlina i przemieszczaniu się z miejsca na miejsce komunikacją miejską (myślę, że w większości koleją) czy wracamy tanią kuszetką ze Szczecina.
3. Konkretne kolejny pytanie kto jedzie? Dobre by było wiedzieć ilu nas jest chętnych i jak co to kuszetki czy miejscówki trzeba by już kupować.
Rozkład podam później jak będę wiedział co i jak. Od razu mówię, że na sam berlin nie układam rozkładu, bo nie ma sensu. Tam dość często coś kursuje. Koszt samego biletu 28 euro od 5 osób ale jak będzie nas więcej to trzeba podzielić 56 euro na tylu ilu nas będzie. Do tego dochodzi bilet na TLK do Kostrzyna i powrót TLK lub kuszetka, no i bilet na PR-y Krzyż - Kostrzyn.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez kms » 17 Mar 2013, 22:09

Wstępnie się piszę :) I z niecierpliwością czekam na szczegóły.
kms
 
Posty: 21
Rejestracja: 29 Mar 2012, 18:35

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez cluzo » 18 Mar 2013, 16:41

Image
Wlepka do pobrania: http://www.pkp-jazda.pl/2013/img/powita ... -wlepa.jpg

Ja się piszę na 100%. Cieszą mnie te Niemce. Berlina faktycznie trzeba będzie pozwiedzać, połazić trochę, zobaczyć to i owo, nie tylko z okien bahnów. Co do taniej kuszetki to ja optuję za jazdą w przedziale bez wygrubaszania się, ale jeśli większość będzie chciała dupska w kojach wygodnie umieścić, dołączę do rozsądnej większości.
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez Pt@ku » 18 Mar 2013, 16:56

Rozkład jazdy
TLK 38202 Ustronie
Kraków Główny 17:30
Warszawa Wsch. 22:36
TLK 18201 Szczecinianin
Warszawa Wsch. 23:07
Krzyż 4:23
R 80421
Krzyż 5:03
Kostrzyn 6:43
RB 5164
Kostrzyn 7:11
Berlin Lichtenberg 8:28
S 75
Berlin Lichtenberg 8:50
Berlin Alexandrplatz 9:04
powrót z Berlina
RE 18318
Berlin Hbf 18:33
Angermunde 19:28
RB 5816
Angermunde 19:32
Szczecin Gł. 20:34
TLK 83204 Uznam
Szczecin Gł. 22:43
Katowice 8:38
Kraków Główny 11:06
Tu proponuję kuszetkę. Każdy niech pisze czy jest za kuszetą czy nie i dokąd nią jedzie, bo jak się okaże, że mało nas to tez nie opłaca się kuszety brać po to, żeby jechać z jakimiś dziadkami z sanatorium :)
Mam mapę Berlina z zaznaczonymi punktami co można zobaczyć oraz schemat jak obowiązuje bilet. To z takiej ulotki co braliśmy kiedyś w Szczecinie dotyczącą tej oferty.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez cluzo » 18 Mar 2013, 21:16

Wiosenną niespodziankę wkręcił Hermann i Koledzy z Redakcji! Przed wycieczką do Berlina
warto zobaczyć najnowszy odcinek kolejWIZJI
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez AgentEU07 » 19 Mar 2013, 20:53

Ja się raczej piszę tym bardziej że to jakby nie patrzeć moje okolice :) Być może uda mi się zmontować 5 osobową ekipę i dołączyć do was w Berlinie. Wtedy na Szczecin się nie piszę. Jeśli się nie uda dołącze chyba w Poznaniu i odłącze we Wrocku. Jak dla mnie to się nie opłaca brać kuszety do Wrocka. Mogę pospać sobie w przedziale i dospać kilka godzin później w domu.
AgentEU07
 
Posty: 95
Rejestracja: 25 Sie 2011, 11:25

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 19 Mar 2013, 23:05

Chcę jechać, chociaż nie dam rady na całość. Może w końcu mi się uda osiągnąć krańcową stację Kraków o dogodnej godzinie.
U mnie wyglądałoby tak - być może piątek na odc. Kielce-Warszawa, jednak teraz nie obiecuję na 100%. Wszystko zależy od kilku czynników i mówiłem Pawłowi kilka godzin temu. Plany mam ambitne ale nie tak bardzo jak w styczniu. Na pewno będę starał się dojechać w sobotę wieczorem do Poznania, jeżeli uda mi się na czas to później do Krzyża, skąd Uznamem do Krakowa. Jestem za tym żeby jechać w przedziale.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez Pt@ku » 20 Mar 2013, 21:53

Właśnie gadam sobie z Cluzo i K@wcem i jak to K@wiec obczajamy co można by w Berlinie zobaczyć. Na dzień dobry podjechać na Alexanderplatz i potem pojechać do Muzeum techniki. Wstęp na wieże 12 euro ale to chyba nie wchodzi ale do muzeum gdzie oprócz kolei można zobaczyć jak waży się browara a wstęp 6 euro. Tam gdzieś nam zjedzie 4-5 gdzin. Piszcie co jeszcze chcielibyście zobaczyć. K@owiec weźmie wszystko pod uwagę.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez stmichal » 21 Mar 2013, 18:30

@Cluzo fajna wlepka, ciekawie to wyszło. Z ciekawości zapytam, skąd jest to zdjęcie?
@Łukasz (Bilet Św.) udało Ci się załapać na tą imprezę do Sokołowa? Zwolniło się miejsce? Jedziesz?

Jeśli chodzi o mnie to na 95% piszę się na odcinek Kraków Gł. - Krzyż
Pozdro
Ps. Widzę że Artur tak przesiąkł niemieckim klimatem, że już rodzime czasowniki przestał odmieniać ;)
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez Karol » 21 Mar 2013, 22:59

Przedstawiam propozycję programu turystyczno-krajoznawczego na czas pobytu w Berlinie. Oprócz punktów dotychczas planowanych, dodałem też kilka innych - z kolejowym klimatem. Założyłem, że będziemy poruszać się wyłącznie S-Bahn-em.

Po przyjeździe na stację Berlin Lichtenberg, gdzie "z rampy przy torze 4, na peronie 11, skacze pod pociąg najwięcej samobójców", mieliśmy jechać od razu na Alexanderplatz. Jechalibyśmy linią S5, S7 lub S75. Proponuję wysiąść po drodze na przystanku Warschauer Strasse (Ulica Warszawska :) ) i odbyć krótki spacer do najpiękniejszego mostu w Berlinie - Oberbaumbrücke.
Image >>> Filmik z mostem

Po powrocie na Warschauer Strasse jechalibyśmy dalej , w kierunku Alexanderplatz, przez dworzec wschodni - Ostbahnhof.
Na Alexanderplatz podchodzimy pod wieżę telewizyjną - Fernsehturm. Wstępnie założyliśmy, że rezygnujemy z wjazdu na górę (koszt 12?).

Kolenym punktem programu byłaby Brama Brandenburska, budynek Reichstagu i okolice. Istnieje opcja przejścia piechotą od Alexanderplatz słynną aleją Unter den Linden, ale proponuję bardziej kolejowy wariant - jazda S-Bahnem po estakadzie, z której genialnie widać najważniejsze miejsca Wschodniego Berlina, m.in. Wyspa Muzeów (Museumsinsel) - pociąg przejeżdża obok słynnego Pergamonmuseum. Wysiedlibyśmy na stacji Friedrichstrasse, która była niegdyś stacją graniczną między Berlinem Wschodnim a Zachodnim. Tam przesiedlibyśmy się na linię S1 i przejechali jeden przystanek do Unter den Linden, skąd jest rzut kamieniem do Bramy i Reichstagu.
Image

Następnie z Unter den Linden przejazd przystanek dalej na Potsdamer Platz, gdzie zobaczylibyśmy nowoczesne budynki Sony Center.
Image

Z przystanku Potsdamer Platz przejazd na kolejny przystanek S-Bahn - Anhalter Bahnhof (istnieje tez możliwość przejścia piechotą odcinka Unter den Linden - Anhalter Bahnhof, gdyż jest to nieduża odległość).
Z przystanku S-Bahn Anhalter Bahnhof udalibyśmy się piechotą do Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum). To nasz "numer jeden" na liście miejsc do odwiedzenia.
Po drodze warto zatrzymać się przy ruinach-pomniku nieistniejącego już budynku dworca kolejowego - Anhalter Bahnhof, zniszczonego podczas II wojny światowej.
Image

W Muzeum Techniki najbardziej interesuje nas wystawa dotycząca historii kolei w Niemczech pt. "Züge, Loks und Leute" ("Pociągi, lokomotywy i ludzie"). Zabytkowe lokomotywy i wagony oraz mnóstwo innych kolejowych eksponatów wystawione są w dwóch halach wachlarzowych zaadaptowanych po dawnej parowozowni stacji towarowej - Anhalter Guetterbahnhof. W Muzeum warto zobaczyć także inne działy np. piwowarstwo :P Długość pobytu w muzeum uzależniona będzie od naszych możliwości czasowych. Liczymy, że będzie to ok. 4 godziny. Koszt wstępu na wszystkie wystawy - 6?.
Informacje ze strony Muzeum:
http://www.sdtb.de/Schienenverkehr.94.0.html
Ulotka o wystawie
Spis taboru kolejowego w zbiorach Muzeum

Kilka fotek z kolejowej wystawy:
Image Image
Image Image

W zależności od czasu spędzonego w Muzeum możemy po zakończeniu zwiedzania zrobić dłuższą lub krótszą trasę S-Bahn-em, zaczynając od przystanku Anhalter Bahnhof.

Linią S1 w kierunku południowo-zachodnim: Anhalter Bahnhof - Schoeneberg.
Na stacji Schoeneberg możemy przesiąść się na linię okalającą ("Ring") i od razu zrobić "kółeczko" w obrębie strefy A - linie S41 lub S42. Jest też możliwość wydłużenia wycieczki o strefę B. Wtedy jechalibyśmy linią S1 dalej na południowy-zachód, aż do Wannsee. gdzie przesiedlibyśmy się na S7 i pojechali aż do Westkreuz, gdzie również jest możliwość przesiadki na linię okalającą - S41/S42. Zaczynając jazdę po "Ringu" od Westkreuz przez Gesundbrunnen, Ostkreuz, Schoeneerg z powrotem do Westkreuz (lub w kierunku przeciwnym), mielibyśmy możliwość przesiadki na linię centralną (S5, S7, S75) i bezpośredni dojazd przez Berlin ZOO do Hauptbahnhof, skąd wyruszymy w podróż powrotną do Szczecina. Opcja dłuższa umożliwia przejazd bez pokrywania wcześniej przejechanych odcinków.

Poniżej przedstawiam schemat linii z zaznaczonymi propozycjami przejazdu, zaczynając od stacji początkowej Lichtenberg, gdzie przyjedziemy z Kostrzyna, kończąc na Hauptbahnhof (czerwonymi kropkami zaznaczyłem stacje/przystanki, gdzie wysiadalibyśmy bądź przesiadali się):
Image <<< Naciśnij aby zobaczyć propozycję trasy

Pozostaje jeszcze sprawdzić dla orientacji, ile czasu zajmuje przejazd na krótszej i dłuższej trasie.

To tyle z mojej strony. Czekam na Wasze uwagi i dalsze propozycje.
Image
Awatar użytkownika
Karol
 
Posty: 202
Rejestracja: 21 Sie 2011, 18:53

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez cluzo » 22 Mar 2013, 15:36

Na KaOlu można zawsze polegać - świetnie przedstawiłeś program kulturalno-oświatowy! Jak zwykle perfekcyjnie i z polotem. Ja mogę jedynie dodać drobny link do jednego z odcinków KolejWizji, w którym zobaczycie:
3.12.2012: MUZEUM TECHNIKI W BERLINIE

Do PeKiPy dołącza Krzycho, który dosiądzie się ze mną w Kielcowie.

@stMichał Cza-Cza-Cza... Czarnca! Fotka autorstwa Karola
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez Karol » 22 Mar 2013, 17:06

Aby wprowadzić nas w klimat Berlina i berlińskich kolei miejskich, dorzucam dwa teledyski z działu zagranicznego na naszym forum, w których pojawiają się sceny z udziałem S-Bahn'u i U-Bahn'u:

M People - Don't Look Any Further

Kate Ryan - La Promesse


Image Image
Awatar użytkownika
Karol
 
Posty: 202
Rejestracja: 21 Sie 2011, 18:53

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez heppner » 24 Mar 2013, 19:46

Wstępnie się piszę na wyjazd.
U-Bahny kursują tzn kursowały 26.02.2013 - sam sprawdzałem ;)
Na 100% będę zadowlony z jazdy po liniach PL (kolejka PIKO, TGV itp nie robią na mnie wrażenia ale grunt że jedzie ekipa)
Zachodnia DOKP
LOK. Poznań
Awatar użytkownika
heppner
 
Posty: 53
Rejestracja: 19 Sie 2011, 16:24
Miejscowość: Poznań

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez cluzo » 24 Mar 2013, 19:56

@He-Pe-Ner! Jedziesz - czad z dupy :)

Wciągajcie się dalej w klimat miasta:
Jono Mccleery - Fears

Image
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Powitanie Wiosny 2013

Postprzez Kloze » 24 Mar 2013, 22:02

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom ja niestety nie jadę. Dalej ze względu na przeprowadzkę, choć bezpośrednim i głównym powodem jest fakt, że wyjazd wypadnie tuż przed wypłatą.

Sido - Mein Block
Inny berliński klimat ;)

Na facebooku KolejWizja proponuje spotkanie w Berlinie.

Na prośbę cluzo obczaiłem zakres obowiązywania grupowego biletu brandenburskiego. Wyczerpującym w tej kwestii dla PKP-Jazdy jest ten dokument. Z Brandenburg-Berlin-Ticket można jeździć m.in. wszystkimi DB Regio (RE i RB), S-Bahnami, niektórymi IC, EC i D (zgodnie z zasadami, na jakich kursują tymi pociągami pasażerowie VBB - to odpowiednik warszawskiego ZTM. Nie gmerałem w detalach, ale gdybyście byli zainteresowani, to dajcie znać), wszystkimi autobusami, tramwajami i pociągami podmiejskimi. Bilet obowiązuje też w pociągach DB Regio na odcinku Szczecin Gumieńce - Szczecin Główny, Przewozów Regionalnych na odcinku Forst - Zasieki, Frankfurt nad Odrą - Słubice, NEB (Niederbarnimer Eisenbahn) na odcinku Küstrin-Kietz - Kostrzyn, w szczecińskich autobusach i tramwajach oraz w autobusie linii 983 w Słubicach.
Image
2015 9 godzin 47 minut (stan na 04.03)
2014 brak przejazdów | 2013 80 godzin 31 minuty
2012 34 godziny | 2011 10 godzin 48 minut
Awatar użytkownika
Kloze
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2011, 08:27
Miejscowość: Kraków

Następna

Wróć do 2000 - 2015

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron