Góry, morze i Mazury
stacjakm
Kraków0
Sucha Beskidzka68
Bielsko Biała151
Suwałki846
Sopot1275
Gdynia1284
Rzeszów2014
Kraków2172
Plan podróży
Dokumentacja podróży
zobacz trasę podróży

Zobacz też

MK-Opłatek 1000 km
Plan podróży
Dokumentacja podróży

Informacja dla podróżników

Podróż

W czasie weekendu 21-23 lipca 2006r. zjeździmy pociągami Polskę wschodnią, odwiedzając górecki, mazurskie jeziora i plażę Bałtyku. W niespełna 48 godzin mamy zamiar przemierzyć 2172 km kolejowego szlaku.

Wyruszamy z Krakowa Głównego w piątek, 21 lipca, osobowczakiem o 14:44. Od tej pory przez dwa dni pociąg będzie naszym domem, w którym spędzimy większość czasu. Dłuższe postoje i przesiadki wykorzystamy na uzupełnienie jadła i NAPITKU. Mamy też w planach kąpiel w jeziorze, może też w morzu, chcemy też skoczyć na Sopockie molo. Pewnie zaimprowizujemy jeszcze jakieś inne fazy, o czym napiszemy po powrocie. Do Krakowa planowo wrócimy w niedzielę, 23 lipca, o 14:10.

Pojedziemy I klasą - są wakacje, więc i tłoki w pociągach. Póki co PKP nie rezerwuje specjalnych przedziałów dla maniaków kolei, więc nie ma co ryzykować stania na korytarzu, lepiej już dopłacić i zająć sobie wygodniusi przedział. Oczywiście każdy uczestnik może w każdej chwili się wycofać, wysiąść, dosiąść czy przesiąść do innego wagonu. Jesteśmy grupą ale nie formalną, tak więc jest pełna dowolność w planowaniu posiłków, rozrywek czy sposobu ubioru. Poniżej dajemy jednak parę wskazówek, które podpowiedzą ci ile wziąć kasy i co zabrać ze sobą.


Koszty

Bilety - Proszę bilety do kontroli - ciekawe ile razy to usłyszymy?:) Podróż będzie kosztowała 1 osobę około 90 zeta. A tak to wygląda w szczegółach:
- bilet na osobowy 10,50 zł
- bilet Turystyczny na 1 klasę 80,00 zł
- bilet na poc. SKM 2,80 zł

Wyżywienie - Proponujemy fakultatywną komunę kanapkową - zrzuta na chleb i coś do niego, każdy niech może też weźmie jakieś kanapki z domu. W czasie postojów możemy skoczyć do baru na jakieś ciepłe żarcie, kto na co ma ochotę.

Alkohol - we własnym zakresie. Mierz możliwości na potrzeby, a potrzeby podług możliwości :)


Kierownik - Artur, który opracował trasę, plan podróży oraz przygotował materiały dla podróżników, oraz Mechaniker - Paweł, odpowiedzialny za nasz e-przedział, chętnie pobiorą haracz od każdego uczestnika w postaci jednego browara na łebka - tak możecie okazać, że doceniacie pracę, którą włożyliśmy w zaplanowanie i przygotowanie naszej przygody :) Dwa piwa, około 5 złotek - wystarczy by się wkupić w nasze łaski :)


Co zabrać

Najlepiej jest chyba zapakować się do małego plecaka. Na pewno przydadzą się:
- Czysta zmiana ubrania, ze szczególnym uwzględnieniem świeżuteńkich pachnących silanową łąką skarpetek :) - cienka kurtka, w razie nocnych przymrozków
- klapki lub sandały - dla wygody nóg w podróży
- Ręcznik i kąpielówki - dotyczy chętnych na kąpiel w jeziorze / morzu
- kubek, zapewnia higieniczne pobieranie napojów z butelek 1,5 L i innych :)


Wstępnie to tyle, jeśli mi się coś jeszcze przypomni dam znać :)

w górę...